WOW - Musisz tam być!

Atrakcje na Podhalu

Zamek Dunajecw Niedzicy

Znajdujący się na terenie pobliskiego Spiszu niedzicki zamek to prawdziwa gratka dla miłośników historii, a także dzieci, które z zaciekawieniem będą słuchać związanych z tym miejscem legend.

Zamek został wzniesiony już na początku XIV wieku jako forteca mająca bronić północnej granicy Królestwa Węgier, dziś jednak znajduje się w granicach naszego kraju. Z warownią wiążą się ciekawe legendy, m.in. o ukrytym inkaskim skarbie i piśmie kipu, które ma znajdować się gdzieś na jej terenie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że kręcono tutaj niektóre sceny „ Wiedźmina” produkcji Netflixa. Na ekranie Zamek Dunajec stał się warownią w królestwie Temerii.

Zamek Dunajec
fot./

Zobacz stronę amekniedzica.pl lub pokaż na mapie. Odległość 32 km. Sezon LATO/ZIMA

Górski Ośrodek Jeździecki Bukowina Tatrzańska

Stadnina zlokalizowana w dobrze znanej Bukowinie Tatrzańskiej oferuje zajęcia dla początkujących, jak również zaawansowanych jeźdźców.

Początkujący oraz osoby chcące ćwiczyć swoje umiejętności, mają do dyspozycji ujeżdżalnie. Dla zaawansowanych klub daje możliwość wzięcia udziału w konnej wycieczce oraz rajdach. Dumą ośrodka jest stado liczące 11 pięknych koni.

Górski Ośrodek Jeździecki Bukowina Tatrzańska
fot. fb

Zobacz stronę Zobacz stronę na Facebooku. lub pokaż na mapie. Odległość 4 km. Sezon LATO/ZIMA

Aeroklub Nowy Targ

Odwiedź najwyżej w Polsce położone lotnisko i skuś się na lot widokowy!

Historia nowotarskiego lotniska sięga końca XIX w, kiedy znajdował się tu poligon austriackiej artylerii fortecznej i organizowane były obserwacyjne loty balonem. Mamy zatem do czynienia z lotniskiem z tradycjami! To tutaj o licencje pilotów starali się Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Aeroklub oferuje loty widokowe na pokładzie szybowca, samolotu, motoszybowca i balonu. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Loty Widokowe Nowy Targ
fot. lotywidokowe24.pl

Zobacz stronę lotywidokowe24.pl lub pokaż na mapie. Odległość 18 km. Sezon LATO/ZIMA

Teatr WitkacegoZakopane

Stanisław Ignacy Witkiewicz to jedna z najbardziej barwnych postaci Zakopanego.

W poświęconym temu wybitnemu artyście teatrze wystawiane są jego sztuki, ale nie tylko. W hallu teatru odbywają się również liczne wystawy i koncerty.

Teatr Witkacego Zakopane
fot. witkacy.pl

Zobacz stronę witkacy.pl lub pokaż na mapie. Odległość 13 km. Sezon LATO/ZIMA

MyszogródZakopane

To wyjątkowa atrakcja, zwłaszcza dla najmłodszych. Prawdziwe mysie miasto w samym seru Krupówek.

Kilkanaście ras myszy czeka na zwiedzających w swoim miniaturowym świecie. Gryzonie mieszkają na ponad 200 metrach kwadratowych, w różnych, tematycznych aranżacjach. To okazja, by obserwować życie tych stworzonek, ale i sposób na przełamanie swojego strachu przed myszami.

Myszogród Zakopane
fot. Myszogród Zakopane

Zobacz stronę Facebook lub pokaż na mapie. Odległość 14 km. Sezon LATO/ZIMA

Przełom BiałkiKramnica i Obłazowa

Utworzono tutaj krajowy rezerwat przyrody z uwagi na występowanie reliktowej roślinności naskalnej. Skały mają ciekawą formę i budowę geologiczną, a we wnętrzu jaskini Obłazowej dokonano licznych znalezisk archeologicznych, m.in. odnaleziono najstarszy na świecie bumerang.

Kramnica i Obłazowa
fot. /

Zobacz stronę # lub pokaż na mapie. Odległość 15 km. Sezon LATO/ZIMA

BuggyBiałka Tatrzańska

Zapowiada się ponury dzień? Jesteście w górach i nie możecie wyjść na szlak? Znaleźliśmy rozwiązanie - Buggy 4x4..

Zajazd Białczański oferuje indywidualne zabawy na skuterach śnieżnych i pojazdach typu BUGGY jak i obsługę grup. W pakiecie zapewniony jest także instruktaż dla osób pierwszy raz wsiadających na skuter. Na życzenie klienta zajazd aranżuje wyprawy ekstremalne, wieczorne wyjazdy i wiele innych atrakcji zapewniając doskonałą zabawę.

Buggy Białka Tatrzańska
fot. zajazdbialczanski.pl

Zobacz stronę zajazdbialczanski.pl lub pokaż na mapie. Odległość 10 km. Sezon LATO/ZIMA

Spiska KrainaNiedzica

Rodzinny Park Rozrywki Spiska Kraina to miejsce, w którym radość i dobra zabawa nie mają końca! To przestrzeń w Niedzicy, gdzie rozrywka i edukacja spotykają się w jednym punkcie. Punkcie, który musisz odwiedzić z rodziną i przyjaciółmi!

Na Spiską Krainę składają się: park miniatur, park linowy dla dorosłych oraz mniejszy dla najmłodszych, paintball, karczma, a także inne dmuchane zamki, tory przeszkód, mini klub.

Spiska Kraina
fot. spiskakraina.pl

Zobacz stronę spiskakraina.pl lub pokaż na mapie. Odległość 26 km. Sezon LATO

Sky FunZakopane

Przeżyj największą przygodę w życiu w Zakopanem!

Firma Sky Fun zlokalizowana jest w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce u podnóża Tatr w bezpośredniej bliskości pasma górskiego Gorce. Skok spadochronowy z takim widokiem to niezapomniane przeżycie. Jeśli jednak nie masz tyle odwagi, możesz skorzystać z lotu widokowego organizowanego również przez Sky Fun.

Sky Fun Zakopane
fot. skyfun.pl

Zobacz stronę skyfun.pl lub pokaż na mapie. Odległość 38 km. Sezon LATO

Wyprawy na quadachZakopane

Jeśli chcesz w nietypowy sposób zwiedzić okolice koniecznie zapoznaj się z ofertą wycieczek quadem z przewodnikiem.

Przykładowo, 8 godzinna wycieczka dwuosobowym quadem Yamaha Grizzly przebiega po drogach leśnych i górskich szlakach z pięknymi widokami na Tatry w sumie około 120 km górskich tras. W połowie wycieczki planowany jest ciepły posiłek przy ognisku. TP idealne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy szukają niecodziennych rozwiązań.

quady Zakopane
fot. quady-zakopane.pl

Zobacz stronę quady-zakopane.pl lub pokaż na mapie. Odległość 20 km. Sezon LATO

Spływ przełomem DunajcaSromowce

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Pienin jest 18 kilometrowy spływ tratwami Przełomem Dunajca. Trasa spływu wiedzie najbardziej malowniczymi terenami Pienińskiego Parku Narodowego. Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października.

Warto skorzystać z zakupienia wyjątkowej pamiętki- zdjęcia. Wsiadając do łodzi wystarczy zamówić zdjęcie u flisaka, a po dopłynięciu do Szczawnicy jest już gotowe.

Spływ Dunajcem Sromowce
fot. flisacy.pl

Zobacz stronę flisacy.pl lub pokaż na mapie. Odległość 30 km. Sezon LATO

Smocza JamaKościelisko

Jedną z głównych atrakcji Doliny Kościeliskiej są jaskinie kuszące labiryntami mrocznych korytarzy i tajemniczymi komnatami. To wyśmienity pomysł na kilkugodzinną wycieczkę.

Smocza Jama udostępniona jest przez cały rok. Pokonanie trasy zajmuje ok. 1 godz. Odkrywanie Doliny Koscieliskiej zwykle odbywa się samodzielnie, bez udziału przewodników i instruktorów.

Smocza jama Kościelisko
fot. sktj.pl

Zobacz stronę sktj.pl lub pokaż na mapie. Odległość 30 km. Sezon LATO

Piwne SPAZakopane

Wyjątkowa atrakcja i najbardziej oryginalne Spa w centrum Zakopanego.

Sekretem Spa są dobroczynne właściwości piwa. Kąpiel w piwie kąpielowym rozjaśnia i nawilża skórę, wypłukuje toksyny i podnosi energię życiową. Smakosze innych trunków także znajdą coś dla siebie - kąpiele w winie lub mleku, które świetnie wpływają na skórę, zdrowie i samopoczucie. Podczas kąpieli personel serwuje wyśmienite piwa regionalne lub czerwone wino.

Piwne Spa Zakopane
fot. piwnespa.com

Zobacz stronę piwnespa.com lub pokaż na mapie. Odległość 24 km. Sezon LATO/ZIMA

Muzeum OscypkaZakopane

Muzeum Oscypka w Zakopanem oferuje pokazy wyrobu tego specjału. Mogą Państwo zobaczyć na żywo jak powstaje najpopularniejszy góralski ser.

Uczestnicy biorą czynny udział w jego wytworzeniu, poznając jednocześnie tradycyjne sprzęty pasterskie. Wszyscy mają także okazje spróbować prawdziwego oscypka oraz samodzielnie zrobić swój własny serek..

Muzeum oscypka Zakopane
fot. muzeumoscypka.pl

Zobacz stronę muzeumoscypka.pl lub pokaż na mapie. Odległość 25 km. Sezon LATO/ZIMA

Wybrane przez Willę Szarotka atrakcje na Podhalu, musisz tam być!

Jeśli Ci się podoba? Skopiuj i udostępnij link na swoim facebooku.

Góralski ŚlizgZakopane

Gigantyczna ośmiotorowa zjeżdżalnia, która zlokalizowana jest na placu tuż pod koleją linowo - terenową na Gubałówkę w Zakopanem dostarczy moc wrażeń małym i dużym. Jest to jedyna tego typu atrakcja na Podhalu.

Odrobina rywalizacji dostarczy dodatkowych wrażeń. Istnieje możliwość zorganizowania wyścigów, w których jednocześnie może zjeżdżać aż 8 osób na równoległych torach.

Góralski ślizg Zakopane
fot. mountain-slide.com

Zobacz stronę mountain-slide.com lub pokaż na mapie. Odległość 25 km. Sezon LATO/ZIMA

PapugarniaZakopane

Warto znaleźć chwilę na zabranie swoich pociech do Egzotycznej Papugarnii. Na miejscu czekają na Państwa kolorowe ptaki, z którymi można się pobawić, a nawet potrzymać na ramieniu.

W ofercie znajduje się także możliwość nakarmienia papugi oraz zrobienia sobie z nią pamiątkowego zdjęcia. Spędź niezapomniane chwile wśród egzotycznych ptaków z całego świata.

Papugarnia Zakopane
fot. egzotyczne-zakopane.pl

Zobacz stronę egzotyczne-zakopane.pl lub pokaż na mapie. Odległość 25 km. Sezon LATO/ZIMA

SnowlandiaZakopane

Jeśli będą Państwo głodni wrażeń i chcieli spędzić intensywnie czas w górach zapraszamy do skorzystania z usług Snowlandii- zimowego parku rozrywki w Zakopanem.

Znajdziecie tam m.in. Tor Saneczkowy, Śnieżny Labirynt, Mini Zoo, a od 15.01 także Pałac Królowej Śniegu i Śnieżny Zamek. Dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

Snowlandia Zakopane
fot. snowlandia.pl

Zobacz stronę snowlandia.pl lub pokaż na mapie. Odległość 25 km. Sezon ZIMA

Vrbow- wody leczniczeVrbow- Słowacja

W sezonie zimowym Vrbow Thermal Park oferuje pięć basenów z geotermalną i czystą wodą. Temperatura wody w basenach wynosi od 26 ° C do 38 ° C.

Kompleks umożliwia również skorzystanie z tajskiego masażu, wykonywanego przez wykwalifikowanych, doświadczonych tajlandzkich masażystów!

Vrbow- wody lecznicze
fot. termalnekupalisko.com

Zobacz stronę termalnekupalisko.com lub pokaż na mapie. Odległość 60 km. Sezon LATO/ZIMA